Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Чабань (чайні столики)

Фільтр
Вид продукції
Матеріал
Колір
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

З яких матеріалів виготовляється
Види чабані
Цікаві факти
Особливості використання

 

Для правильної церемонії чаювання у кращих східних традиціях потрібні відповідні елементи. Чабань або чайна дошка є невід’ємним предметом китайської чайної церемонії гунфу. Це низький столик з прорізами у верхній частині та ємністю для збирання рідини у нижній. Він потрібен для стікання води та чаю після обмивання посуду та зливання залишків чаю з піал.


Основною функцією цього предмету є захист столу від протікання рідин. На ньому розташовується посуд та аксесуари. Часто чайні дошки доповнюють різьбленням або малюнками для гармонізації чоловічого та жіночого, неба та землі, тепла та холоду, динаміки та статики. Стародавня китайська мудрість говорить, що чим більше води та чаю проллється на чабань, тим більше достатку це принесе господарю будинку та всім учасникам церемонії.

 


З яких матеріалів виготовляється


Залежно від історичних та культурних традицій дошки для чайної церемонії відрізняються за матеріалом виготовлення. Зокрема, найпоширенішими є чабань з:

  • полірованого бамбуку;
  • цінної деревини: сандалу, дубу, червоного дерева;
  • кераміки;
  • штучного каменю;
  • пластику.

Чабань для чайної церемонії в сучасному виконанні зазвичай доповнюють ємністю для збору води, яку легко мити і сушити. Найчастіше піддон пластиковий, але також буває бамбуковий та з натуральної деревини. Ще продукція може бути декорована металевою решіткою.

 


Види чабані


На сьогодні відомі стаціонарні і складні портативні чабані, які можна брати з собою в похід, на пікнік і в подорож. За формою чайні дошки можуть бути:

  • округлими;
  • овальними;
  • прямокутними;
  • трикутними.


Округлі кути чабані для чайної церемонії покликані дарувати земну жіночу енергію інь, тоді як прямокутні моделі уособлюють ян – чоловічий початок.

Також продукція може бути оснащена дренажем - отвір в піддоні, з якого можна зняти заглушку та приєднати трубочку, по якій рідина буде стікати в іншу ємність. Така особливість буде в нагоді, якщо під час чайної церемонії часто поливати статуетку водою, заварник і інший посуд. Також якщо за невеликим чайним столиком зібралась численна компанія людей, то об’єму вбудованого піддону також може не вистачити і, щоб вода не виливалась з самої чабані, краще обирати модель з дренажем. 

Ще продукція відрізняється габаритами. Якщо в чайній церемонії приймає участь 1-3 людей, то достатньо маленької моделі, для 3-6 людей достатньо буде 30см чабані. Але для великої компанії варто мати більш габаритний столик - зрідка попадаються і довжиною до 2-х метрів.

 

 

Цікаві факти

 

  • Мир та спокій були обов’язковими умовами проведення церемонії.
  • За традицією чайний майстер завжди сідав обличчям на схід, а його гості – навпроти.
  • Для заварювання чаю використовували лише джерельну воду, яка мала бути м’якою з солодкуватим присмаком.
  • Чим старішим було листя та бруньки рослини, тим вищої температури мала бути вода для заварювання.
  • Чай китайський розливали у піали, розраховані на три ковтки. Тримати їх дозволялося правою рукою, притримуючи лівою за денце.
  • Буддисти вірили, що цей напій стимулює підвищення енергії від нижчих чакр до вищих, а сама чайна церемонія покликана служити досягненню гармонійної єдності людини з природою та соціумом.
 



Особливості використання


Чабань у Китаї називають першоосновою або фундаментом чайного дійства. Чайна дошка необхідна для правильного розміщення аксесуарів і для зручності зливання води, яка потрібна для прогрівання посуду. Через чабань вода стікає у спеціальний пластиковий або дерев'яний піддон. Будь-який чайний майстер надає чабані особливого значення, оскільки цей піднос виготовлений не лише для зручності повсякденного використання, але й є естетично красивим предметом для створення особливої атмосфери.


Чашка гарячого чаю у потрібний момент створює справжні дива. Чуттєва насолода і тонкий аромат звільняють наші думки від проблем і наповнюють повсякденність яскравими кольорами. А традиційна чайна церемонія робить цей процес таємничим дійством, яке може опанувати кожен з нас. І нехай на вашу чабань проллється якнайбільше чаю і води.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,