Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Чайники для заварювання

Фільтр
Вид продукції
Вид посуду
Матеріал
Колір
Декор
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Матеріал виготовлення
Різновиди чайників для заварювання
Цікаві факти
Секрет правильного використання заварювального чайника

 

 

Чай є одним з найпопулярніших напоїв у світі. Щоденно його із задоволенням вживають у будь-якій країні. Незалежно від традиційних особливостей чай заварюють у спеціальному посуді – заварювальному чайнику. Від його особливостей залежить ступінь насолоди смаком і ароматом напою.

 

 

Матеріал виготовлення

 


Сьогодні виробники пропонують широке розмаїття пропозицій на будь-який смак та фінансові можливості. Кожен споживач самостійно вирішує, в якому чайнику краще заварювати чай згідно індивідуальних уподобань та сформованих традицій чаювання. Матеріали виготовлення наступні:


1.    Кераміка вважається найдавнішою сировиною. Вона дозволяє виробити чайники в різноманітних дизайнах, тривалий час зберігає тепло та не дозволяє розмножуватися бактеріям. Та керамічні вироби не підходять для використання чаю з насиченими ароматизаторами, тому що накопичують запахи, які зіпсують смак наступних напоїв.
2.    Жароміцне скло є екологічно безпечним матеріалом. Крім неповторного смаку свіжозавареного напою ви отримаєте естетичне задоволення від розквітання улунів та зв’язаного чаю.
3.    Практична, довговічна нержавіюча сталь. Такий стильний виріб чудово впишеться в будь-який інтер'єр. Має необмежений термін використання завдяки високій міцність. Не дуже довго утримує температуру, підходить для додаткового підігріву напоїв.
4.    Чавунний чайник дуже довго зберігає тепло, створюючи ефект заварки для чайного листя. Це дозволяє максимально розкрити смак чаю.
5.    Особливу цінність здобули вироби з Китаю, виконані з ісинської глини. Вони й сьогодні вважаються візитною карткою чаювання.

 

Виділяють також і різні види ісинської глини:

  • Жовта глина Дуань Ні.
  • Сіро-зелена глина Цин Хой Ні.
  • Червона глина Да Хун Пао.
  • Ши Хун Ляо (Сіра червона руда). Глина Ши Хун Ляо щільна та еластична. Завдяки досить високій температурі випалу (1190-1210 ° C) виріб набуває глянсового блиску і червоно-коричневого відтінку.
  • Ісинська глина Чорне золото.
  • Купаж глини Дуань Ні Жима Дуань Ні (Дуань Ні з кунжутом).

 

Різновиди чайників для заварювання


Який чайник вибрати? Крім матеріалу виготовлення, вироби відрізняються типами. Найпопулярнішими на сьогоднішній день є:


1.    Класичний заварник представлений у звичній нам округлій формі з витягнутим, трохи вигнутим носиком. Має ручку та кришку з виступом. Зазвичай виготовляються з кераміки, чавуну, скла. Є моделі зі стриманим дизайном та яскравими забарвленнями. Вибрати згідно індивідуальних уподобань буде нескладно.
2.    Чайник для заварювання з фільтром усередині. Пресоване чи розсипне чайне листя насипають у спеціальний фільтр (сіточка з нержавіючої сталі). Таким чином, заварка повністю занурюється у воду, а чайне листя не потрапляє в готовий напій. В заварнику з фільтром можна приготувати будь-яку необхідну кількість чаю різної міцності. 
3.    Френч-прес зроблений у формі скляного циліндра та оснащений спеціальним аксесуаром з нержавіючої сталі, що віджимає заварку. Кришка, ручка виготовляються з пластику або нержавійки. Окрім звичного методу настоювання чай додатково віджимають. При цьому чайне листя віддає більше смаку, напій стає більш ароматним.
4.    Тіпод використовується для заварювання методом Пін Ча. Такий вид містить дві ємності, які розміщені одна в іншій. Внутрішня частина призначена для заварювання і вона містить ситечко. Після того, як чайне листя настоялось, на кришці натискається кнопка і настій зливається з внутрішньої колби в зовнішню.
5.    Гайвань – це не чайник, а саме заварник, який використовується в чайній церемонії.

6.    Сі Ши – невеличкий чайник для настоювання китайського чаю. Найчастіше виготовляється з ісинської глини. Виділяється не тільки розмірами, але й формою, маленьким носиком, плавними лініями, відносно великим вушком.
7.    Ши Пяо – це це один вид заварників з ісинської глини, які призначені для чайних церемоній. Виділяється широким дном, а також довшим, ніж у Сі Ши, носиком.
8. Вен Дан - Помело з широким носиком (Да Коу). Відмінно підійде для заварювання об'ємного, пухкого чаю, наприклад, Да Хун Пао або Білий Півонія.
9. Ган Пао Дуо Чо.
10. Трансформація класичної форми Сі Ши - Бянь Сі Ши. Овальний, обтічний корпус, невеликий, оптимістично піднятий догори носик, акуратна, трохи загнута донизу ручка у формі «перевернутого вуха» і маленька «шапочка» кришки, увінчана перлинкою - всі деталі разом створюють витончений і милий силует, який обов'язково подарує чудовий настрій під час чаювання. 
11. Гу Лян Цзи (Давнє насіння лотоса).
12. Бань Юе (Півмісяць).
13. Гун Ден.
14. Де Чжун (Дзвони Доброчесності).
15. Лі Сін (Груша).
16. Пао Цзун.
17. Форма чайника імітує так званий китайський гриб або, як його найчастіше називають – гриб Рейші.

 

Об’єм заварювального чайника залежить від кількості членів родини. Для сім’ї з 4-х осіб достатньо придбати виріб обсягом 700-1000 мл в залежності від бажаної міцності. 

 

 

 

Цікаві факти

 

  • Історія виникнення улюбленого напою починається в Стародавньому Китаї. Саме тут використовували перші чайники для заварювання. Вони виглядали у виді невеличких горщиків та були розраховані на одну порцію чаю. З часом дизайн неодноразово перевтілювали, поки виріб не набув сучасного вигляду.
  • У Європі першим чайником для заварювання був важкий незручний керамічний виріб. Він не міг стати конкурентом китайським витворам мистецтва. Тому аж до XVIII століття Китай був єдиним постачальником чайників.

 

 

Секрет правильного використання заварювального чайника

 


Для отримання смачного ароматного чаю недостатньо просто купити нову модель чайника для заварювання. Крім цього, треба правильно заварити напій: 
•    закип’ятити очищену воду;
•    прогріти посуд парою;
•    насипати чайне листя (по одній чайній ложці на чашку);
•    залити кип’яченою водою (температура 70-90 ◦С в залежності від сорту чаю);
•    помішати та щільно закрити кришкою.
Після того як заварка настоялася, треба її видалити з настою. Інакше чай буде гірчити.

 

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,