Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Розсипний чай (байховий)

Фільтр
Форма
Вік чаю
Розмір
Фасовка
Упаковка
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Особливості виготовлення розсипного чаю
Корисні властивості
Способи заварювання розсипного чаю

 

Чай є одним з найпопулярніших напоїв у світі, який зачаровує своїх шанувальників вишуканим смаком та ароматом. Він буває різних видів – чорний, зелений, жовтий, білий, улун та пуер. Всі ці різновиди чаю виготовляються з одного і того ж чайного куща та відрізняються між собою лише способом обробки листя та ступенем його ферментації.


У продаж чай надходить у таких формах – пакетований, гранульований або розсипний. Кожна з них має свої переваги. Наприклад, пакетований можна легко, зручно та швидко заварити практично будь-де, а розсипний – використовувати для декількох заварюваннь поспіль.
 

Особливості виготовлення розсипного чаю


Технологія виготовлення сировини для цього напою полягає у зборі чайного листя, його зав'ялюванні та ферментації, яка буває різних ступенів. Чорний байховий чай виготовляють наступним чином. Зібране молоде зелене листя тонким шаром розкладають на рядах спеціалізованих стійок, після чого розпочинається процес зав'ялювання, котрий повинен тривати 12-18 годин. В результаті в'янення воно втрачає свою природну вологість та легко піддається скручуванню, яке є необхідною частиною процесу виготовлення листового чаю. Після цього листя переносять в добре підігрівані, затемнені приміщення з високою вологістю, де розкладають його доволі тонким шаром для здійснення ферментації (окислення). В процесі окислення листя набуває темного кольору.


Інші види чаю проходять через такі ж етапи виготовлення, але практично не піддаються ферментації. При цьому сировиною для чорного або зеленого чаю може бути все листя чайного куща; для жовтого – тільки брунки або молоде листя, а для білого – тільки сріблясті стрілочки, що розпускаються з бруньок.
Листовий чорний чай ідеально підійде як для поціновувачів, які надають перевагу свіжому та натуральному аромату, так і для тих, хто тільки починає знайомство з цим чудовим напоєм.
Цікаво, що найбільш затребуваним сортом такого напою у світі вважається Earl Grey, котрий виготовляється шляхом змішування чорного, зеленого та білого чаю з ефірною олією бергамота.


Корисні властивості


Розсипний чай має у своєму складі безліч корисних складових, які здатні позитивно впливати на стан здоров’я людини:
•    вітаміни групи В, а також С та Р покращують стан шкіри та судин, роботу нирок, щитоподібної залози та нервової системи, усувають симптоми алергії та запалення;
•    антиоксиданти зміцнюють стінки судин та мають протимікробну дію;
•    кофеїн має стимулюючу властивість, збільшує концентрацію уваги та надає бадьорості.


Способи заварювання розсипного чаю


Заварювати крупнолистовий чай краще за все у чайнику за допомогою ситечка або порціонно, використовуючи спеціальний фільтр-пакет. Обов’язково залиште в ситечку або фільтр-пакеті достатньо вільного місця, адже після заварювання гарячою водою чайне листя збільшується у розмірі. Зазвичай на упаковці різних сортів чаю вказаний оптимальний час для настоювання. Так, для зеленого і улуну вистачить 3 хвилин, для білого – 4 хвилини, а чорний та пуер слід настоювати протягом 5 хвилин. Не слід заварювати чай більше 5 хвилин, адже тоді він гірчитиме. Якщо ви хочете, аби напій був міцнішим, додайте більше чайного листя та збільшіть час настоювання. Також розсипний чорний чай, як і зелений, улун та пуер, можна заварити повторно, але в цьому випадку напій стане слабшим.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,