Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Японський чай Матча

Фільтр
Сорт чаю
Розмір
Фасовка
Упаковка
Властивості
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

З чого виготовляється
Види Матчі
Особливості смаку,  аромату та зовнішнього вигляду
Цікаві факти
Хімічний склад
Основна користь натурального японського продукту
Як використовувати порошковий чай Матча

Країна Висхідного Сонця подарувала всьому світу не тільки смачні й ароматні напої, а й особливі чайні традиції. Усі ми стали споживачами культурного надбання Японії та маємо на своєму столі якісний продукт. Один із таких – порошковий японський чай матча. В Японії прийнята трохи інша вимова назви – маття. Вона означає "розтертий чай". Традиційний смак й унікальні нотки аромату цього напою формуються залежно від його виду й особливої рецептури.

 

З чого виготовляється 


Чай матча – перетерте в порошок листя сухого чаю Тент. Вирощують його у Східних регіонах Азії, накриваючи рослину спеціальною сіткою або парасольками, щоб уповільнити природний фотосинтез. Збір починають через 88 діб з моменту першого весняного дня. Саме з молодого листя зеленого чаю виготовляється матча найвищої якості з корисними властивостями. Приготування відбувається методом подрібнення з особливою ретельністю, гранітними жорнами, дуже повільно, щоб не допустити нагрівання сировини, що знижує якість чаю. Тому в процесі заварювання продукту, він майже не залишається на дні чашки, а повністю поглинається. Сьогодні культура збору та традиційне виробництво збереглося тільки в Японії. 

 

 

Види Матчі


Один із найшанованіших сортів японського чайного напою має кілька видів, які відрізняються кольором й основою сировини. До них належать:
•    рожевий (перемелюють пітахайю);
•    блакитний (із квітів ліани);
•    помаранчевий (із ягід каму-каму);
•    жовтий (подрібнюють незрілий манго);
•    фіолетовий (із ягід годжі).

 

Особливості смаку,  аромату та зовнішнього вигляду


Однак оригінальний, класичний і неповторний японський розчинний чай Матча виготовляється із рослини зеленого чаю. Продукція має солодкий, терпкий і трав'янистий смак. Відтінки смаку залежать від сорту, іноді можуть відрізнятися особливою гіркуватістю. Напій має освіжаючий ефект.

Середній розмір частинок матчі становить від 3 до 10 мікрон. Цей ультратонкий порошок легко розчиняється у воді.

Не містить ароматизаторів, барвників і консервантів. Матча від природи має смарагдово-зелене, а іноді темно-зелене забарвлення, що надає людям візуального захоплення.

Продукт характеризується насиченим ароматом в якому простежуються навіть нотки водоростей і горіхів.

 

 

 

Цікаві факти

 

  • Вважається, що цей чайний напій був створений для справжніх самураїв. Воїни пили його для підвищення психічної та фізичної сили, а також щоб бути пильними та зосередженими під час бою.
  • Заварену матчу можна використовувати як косметичну маску для зволоження та освітлення шкіри обличчя. Універсальний продукт на всі випадки життя.
  • Секрет уповільнення старіння розкрито. Матча нейтралізує дію канцерогенів і дає можливість людям зберегти свою молодість на довгі роки. Не дивно, що саме мешканці Сходу виглядають та почувають себе добре навіть у 90 років.
 

 

Хімічний склад

Матча багата поживними речовинами та мікроелементами, необхідними для організму людини, основними компонентами якої є поліфеноли чаю, кофеїн, вільні амінокислоти, хлорофіл, протеїн, ароматичні речовини, целюлоза, вітаміни С, А, В1, В2, В3, В5. , B6, E, K, H тощо, а також майже 30 видів мікроелементів, таких як калій, кальцій, магній, залізо, натрій, цинк, селен, фтор тощо.


Матча відомий як «король антиоксидантів». Одна чашка матчі (антиоксидантна здатність) = 1,5 пляшки червоного вина = 12 пляшок білого вина = 4 яблука = 5 цибулин = 7 разів більше апельсинового соку.

Порівняльна характеристика:
Вміст білка в 2 рази більше, ніж у молоці.
Дієтичних волокон у 20 разів більше, ніж у листя салату.
Клітковини в 52,8 разів більше, ніж у шпинату, у 28,4 разів більше, ніж у селери, і в 55 разів більше, ніж у моркви.
Вміст фолієвої кислоти у 18 разів більше. апельсинів.
Вміст вітаміну А перевищує вміст яблук у 672 рази.
Вміст вітаміну В1 у 40 разів перевищує вміст лимонів.
Вміст вітаміну В2 у 9,3 рази перевищує вміст червоних фініків.
Вміст вітаміну С у 3,3 рази перевищує вміст гранатів.
Вміст вітаміну Е у 27 разів перевищує вміст винограду.
Вміст калію у 2,8 рази перевищує вміст бананів.
Вміст кальцію у 8 разів перевищує вміст молока.
Вміст магнію у 1 раз перевищує вміст морського огірка.
Вміст заліза у 6,2 рази перевищує вміст шпинату.
Вміст цинку в 6 разів перевищує вміст сушених креветок.
Вміст селену в 6 разів перевищує вміст дуріана.

 

Основна користь натурального японського продукту


З недавніх пір чай матча набуває популярності серед людей, які дотримуються здорового способу життя та ретельно стежать за своїм харчуванням. Це не просто гарячий окріп, а напій, який сприяє:

 

  • очищенню організму;
  • зниженню напруження;
  • збільшенню тривалості життя;
  • швидкому схудненню;
  • зниженню ризику ракових захворювань;
  • підвищенню настрою та енергії в організмі людини.


Продукт дійсно корисний для загального самопочуття та отримання додаткової енергії у фізичному та психологічному аспектах. Окрім цього, порошок матча містить потужні антиоксиданти, які впливають на вироблення серотоніну та виступають як натуральний антибіотик.

 


Як використовувати порошковий чай Матча


Matcha рекомендована для всіх, хто турбується про своє фізичне та ментальне здоров’я. Продукт заварюють як чай, який необхідно збити спеціальним вінчиком. Також, якщо додати до напою трішки молока, у вас вийде матча-латте.

Один із способів приготування з вінчиком:

  • Спочатку покладіть порошок матча в чайну миску. Використовуйте спеціальну ложку «Tea Ladle», щоб зачерпнути дві столові ложки. Щоб запобігти злипанню чайного порошку, найкраще спочатку просіяти його через сито або інший інструмент.
  • Ввести гарячу воду. Оптимальна температура - від 80 до 90 градусів. Якщо буде дуже гаряча, то зтирати чай буде незручно, а якщо температура занадто низька, він не зможе створити щільну піну. Рекомендується, щоб рідина займала приблизно на 1/4-1/5 чаші. 
  • Чим менше води, тим краще, але гіркота також збільшиться. Відрегулюйте її відповідно до ваших уподобань.
  • Заливши гарячою водою, можна приступати до приготування чаю. У цей час вам потрібно використовувати цей інструмент під назвою чайний вінчик. Зазвичай він зроблений з бамбука та має дуже тонкий кінчик, тому ви повинні бути обережними, коли ним користуєтеся. Не використовуйте миючий засіб під час чищення, просто промийте водою та дайте висохнути.
  • Спочатку потрібно рівномірно змішайти порошок матча з водою, протираючи його туди-сюди чайним віночком для перемішування.
  • Після того, як порошок матчі повністю розчиниться, наступним кроком є ​​ключова частина - збивання. Рухи руки залишається такий як при розчиненні, але швидкість потрібно прискорити.
  • Після того, як утвориться певний рівень піни і колір поверхні стане світлішим, більшу піну слід зняти. У цей час використовуйте чайну ложку, щоб обережно розгладити піну вперед і назад на воді.
  • Занадто мало порошку матча або занадто багато гарячої води не призведуть до щільної піни, або надто довгий час, щоб дати гарячій воді охолонути, також призведе до невдачі. Секрет успіху — бути швидким.

Заварювання порошку матча в шейкері:

  • Додайте 20 мл  води кімнатної температури в чашку міні-шейкера.
  • Насипте порошок матча (приблизно 1,5-4 грами, залежно від особистих уподобань).
  • Щільно закрийте кришку та ретельно струсіть. 
  • Налийте в склянку приблизно 350 мл крижаної (гарячої) води.
  • Візьміть шейкер матча, струсіть його ще раз, потім налийте в склянку, рівномірно перемішайте та насолоджуйтесь.

Заварювання чаю матча в чайній церемонії:

  • Візьміть 1,5 г порошку матчі.
  • Просійте порошок матча.
  • Додайте 15 мл води кімнатної температури.
  • Рівномірно нанесіть порошок матча в пасту.
  • Додайте 60 мл води 90 градусів.
  • Швидко покрутіть віночком для утворення щільної піни.

 

Окрім рідкого продукту, японський порошок використовують для фарбування десертів у приємний фісташковий колір. З ним готують муси, желе, суфле, тістечка, торти, морозиво. Загальна рекомендація – додавати до раціону matcha tea від однієї до трьох філіжанок на день до четвертої години дня.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,