Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Чай Пуер

Фільтр
Форма
Добавки
Вік чаю
Розмір
Фасовка
Упаковка
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Коротко про головне
Історія виникнення та процес виробництва
Види пуерів та їх основні відмінності
Цікаві факти про пуер
Безцінна користь для тіла й душі

 

Коротко про головне

 

Пуер – стародавній ферментований китайський напій «молодості, довголіття та краси». Його почали виробляти близько 3000 років тому із листя дикорослих чагарників. В наш час це один із найпопулярніших та найдорожчих чаїв, вирощених у Піднебесній. Через велику користь для організму раніше його вживали у лікувальних цілях, а сьогодні поєднують приємне з корисним.

 

Основне, чим відрізняються сорти пуеру один від одного - стадія ферментації, яка займає різні проміжки часу. Мікроорганізми, що впливають на окислення чайного листя, змінюють хімічний склад, аромат та смак напою. Експерти вважають, що чим старше листя, тим смачніший напій.

 

У давнину саме цей вид чаю постачали до палаців імператорів та багатих вельмож. На сьогоднішній день його найчастіше обирають для проведення традиційних чайних церемоній у Китаї та далеко за його межами.

 

Історія виникнення та процес виробництва

 

Вперше цей вид чаю почали виробляти у стародавній державі Башу (пізніше царство Шу), яка була розташована на східному кордоні Тибетських гір. Сьогодні це території китайських провінцій Юньнань, Гуйчжоу та Сичуань, які охоплюють ще деякі землі на півночі Бірми, В’єтнаму та Лаосу. Проте батьківщиною та основним постачальником пуерів все ж таки вважають Юньнань.

 

За часів правління імперії Мін цей чай почали називати «пуер», а до цього звали - «пу ча». За однією із версій, назва напою пов’язана з народом пу, який мешкав на території однойменного юньнанського селища Пуер, де було зосереджено найбільше виробництво цього продукту. Цікавим є те, що там й досі ростуть чагарники, вік яких налічує більше тисячі років.

 

Існує думка, що чай виник випадково. Колись його перевозили на конях в інші регіони Азії. Для зручності транспортування, на початку шляху зелений чай пресували у млинці, загортали у спеціальний папір та зв’язували у стопки по 7 штук. Кожна така стопка загорталася в оболонку із натурального бамбуку для компактності.  Дорога була довгою і могла займати декілька тижнів по вузьких гірських стежинках та гірських серпантинах. Завдяки специфічному тропічному клімату з високою вологістю, за час подорожі відбувалася природна ферментація і чайне листя прибувало до місця призначення у сухому вигляді, з частково зміненим виглядом та новими смаковими якостями.

 

Виробництво чаю – тривалий та клопіткий процес, який відбувається під керівництвом професійних технологів. Саме від їхньої майстерності залежить якість та смак напою. Спочатку в якості сировини брали зрілий, великий та м’ясистий лист із чайних дерев юньнанських порід. Згодом почали експериментувати, створюючи купажі, в яких поєднували бруньки, пагони та різні за величиною листочки – так з’явилися нові сорти, які відрізняються за смаком та ароматом.

 

Процес виробництва пуеру включає декілька етапів:

1. Збір та сортування чайного листя – відбувається поділ на 10 сортів, залежно від розміру, типу та зрілості листочків.

 

 

2. Фіксація - сушка листя на сонці, пропарювання або просмажування в котлах за температури 200 градусів.

 

3. Скручування – за допомогою бамбукових паличок або іншими способами вичавлюють сік з листочків, щоб зруйнувати стінки клітин та надати чаїнкам певної форми.

 

4. Фінальна сушка та пресування – висушування листя на сонці або в печі. Далі чай залишається у розсипному вигляді або пресується в спеціальних металевих циліндрах у різні форми та розміри.

 

5. Дозрівання та зберігання – готовий пуер може зберігатися до кількох десятків років у спеціальних, добре провітрюваних приміщеннях. При цьому продовжується процес ферментації, в результаті якого з роками чай стає м’якішим та смачнішим, зникає гіркота і терпкість, з’являються нові цікаві нотки та якості.

 

 

Види пуерів та їх основні відмінності

 

На сьогоднішній день на ринку представлені два основних види пуерів: Шен (зелений) та Шу (чорний). Вони відрізняються між собою за кольором, властивостями та смаком. У кожного з них є свої прихильники. Китайці та представники інших азіатських країн зазвичай віддають перевагу зеленому чаю, а в Європі більше споживають чорний. Яка ж між ними різниця?

 

Шен Пуер – «живий чай», який виробляють із підготовленої сировини з мінімальною обробкою. Свіжий лист просушують на сонці та спресовують у різноманітні форми, а далі відправляють на зберігання, під час якого відбувається повільна ферментація. Найкращим вважається чай, витриманий більше 20 років, хоча його можна вживати й через 1-2 роки після збору. Колір сухого листа, а відповідно й настою, з роками змінюється із зеленого до майже чорного.

 

Шу Пуер – чорний чай з високим ступенем прискореної ферментації, або іншими словами «штучного старіння». Процес окислення чайного листя відбувається природнім шляхом, без застосування хімічних речовин. Добірна сировина збирається у великі купи, ретельно поливається водою та щільно накривається плівкою для дозрівання. Під впливом різноманітних бактерій за певний проміжок часу листя доводиться до готовності, після чого ферментацію зупиняють та просушують готовий чай. Існує дуже багато різноманітних сортів пуеру, які відрізняються за смаковими та ароматичними властивостями. Суха заварка має темний колір, а в приготованого настою різноманітні відтінки: від темно-бордового до чорного.

 

 

Цікаві факти про пуер

 

  1. Чай виробляють зі спеціального крупнолистового сорту камелії китайської (Camellia sinensis). На сьогодні налічується більше, ніж 600 різноманітних сортів пуеру, які постачають по всьому світу.
  2. Офіційно зареєстрований вік найдавнішого пуерного дерева налічує 1700 років. Цей чагарник знайшли в 1961 році на горі Да Хей Шань.
  3. На смак напою впливає вік чайних дерев: чим старше дерево і глибше росте в землі його коріння, тим більше корисних мінеральних речовин воно поглинає. Особливо цінною вважається сировина зі старовинних диких чагарників.
  4. Існує думка, що пуер закопують в землю, щоб він краще зберігався, але це міф.
  5. Найдорожчий у світі пуер має назву «Пу пу», який роблять у провінції Юньнань. Вартість 1 кг такого чаю становить 1500 доларів. Його вигляд нагадує гранульований чай, але насправді це екскременти жучків, які харчуються чайними листочками.

 

 

Безцінна користь для тіла й душі

 

В багатьох країнах світу пуер вважають смачним щоденним напоєм, у Піднебесній він цінується завдяки своєму різноманіттю, багатому смаку та аромату, а в Тибеті та азіатських країнах до цих пір його вживають у якості лікувального засобу від різних хвороб.

 

Ось деякі найважливіші корисні властивості, які йому притаманні:

 

  1. Чудово бадьорить, заряджає енергією на цілий день.
  2. Омолоджує клітини організму, покращує стан і колір шкіри.
  3. Очищає печінку, поліпшує роботу жовчного міхура.
  4. Нормалізує травлення, допомагає правильному засвоєнню їжі. Рятує від важкості в животі та переїдання.
  5. Ефективно «знімає» похмільний синдром.
  6. Зменшує ризики розвитку гіпертонії, а також частоту інфарктів та інсультів.
  7. Запобігає розвитку ракових клітин та онкології.
  8. Покращує обмін речовин, сприяє схудненню.
  9. Допомагає очистити організм від токсинів, шлаків, шкідливого холестерину.
  10. Стимулює мозкову діяльність, сприяє покращенню пам’яті, підвищує працездатність.

 

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,